Jump sport klub vznikol v roku 2008. Jeho kľúčovými členmi sú od začiatku Michal a František Lamiovci, viacnásobní majstri Slovenska a víťazi slovenského pohára a úspešní reprezentanti Slovenska.

V novembri 2013 prevzala vedenie klubu Jana Lamiová. Klub sústredil úspešných mladých košických pretekárov a rozšíril svoju členskú základňu o ďalšie talentované deti z východoslovenského regiónu, najmä z radov dlhoročných úspešných účastníkov Národnej cyklistickej súťaže v Košiciach. Noví členovia sa zapojili do tréningového procesu a začali s prípravou na svoju prvú pretekársku sezónu v našom klube.

V decembri 2013 sme požiadali o zriadenie Centra talentovanej mládeže. Naši pretekári sa zúčastnili na Celoštátnom testovaní členov a kandidátov CTM v Žiari nad Hronom. Aj keď náš klub nedosiahol stanovené minimum bodov za výsledné umiestnenia v celoročných súťažiach v roku 2013, Slovenský zväz cyklistiky ocenil naše výsledky a perspektívu a rozhodol sa prideliť nám financie na činnosť v ďalšom roku. V roku 2014 kritériá na vznik nového CTM určite splníme.

V roku 2013 naši členovia spoluorganizovali viacero cyklistických podujatí: Majstrovstvá Slovenska v bikrose, Majstrovstvá Slovenska v horskej cyklistike cross-country, Slovenský pohár v cyklokrose a Národnú cyklistickú súťaž pre Košice.