Národná cyklistická súťaž Košice 2014 je za nami, a nedá sa skonštatovať iné, ako to, že snaha usporiadateľov z JUMP SPORT KLUBU priniesla ovocie v podobe jedinečného podujatia s vyše 200 štartujúcimi účastníkmi od najmenších na odrážadlách, až  po dospelých. Preto si dovoľujeme veľmi pekne poďakovať všetkým účastníkom a ľuďom a sponzorom, ktorí sa podieľali na príprave, realizácii, organizácii podujatia Národná cyklistická súťaž Košice 2014!!!

Hlavnou myšlienkou tohoto podujatia je vyhľadávanie nových talentov a záujemcov o pretekársku cyklistiku a zároveň priblížiť tento krásny šport ľuďom a hlavne deťom, na ktoré sme pri organizácii najviac mysleli. Deti si mohli pričuchnúť ku závodnej cyklistike a mohli sa stretnúť s pretekármi Slovenského pohára v cyklistike z oblasti rôznych disciplín od XC až po cestnú cyklistiku a zároveň sa mohli stretnúť s nejedným majstrom Slovenska. Len v Klube JUMP SPORT ich je niekoľko.

Organizátori sa už týždeň vopred modlili, aby im vyšlo počasie, nakoľko predpovede neveštili nič dobré. Prosby organizátorov však niekto vypočul a už od nedele sa počasie permanentne zlepšovalo. Bola by škoda, ak by celé úsilie o udržanie tejto obľúbenej súťaže stroskotalo na nevydarenom počasí.Pre pretekárov boli aj vďaka sponzorom pripravených množstvo krásnych cien a každý účastník si odniesol malú pozornosť a diplom.

Národná cyklistická súťaž si za tie roky získala mnohých fanúšikov, a jasne to deklarovalo aj množstvo účastníkov. Z pôvodných odhadov 130 - 150 to bolo vyše 200 štartujúcich malých, väčších až najväčších cyklistov. Pre každú z celkovo 9 kategórií bola pripravená adekvátna dĺžka trate. V niektorých kategóriách sa prihlásilo až do 30 účastníkov. boli to hlavne kategórie od mikro po mladších žiakov, čo nám dáva nádej do budúcnosti, že s dobou Saganovcov a Velitsovcov naša pretekárska cyklistika neodíde do nenávratna, ale naopak aj do budúcna budme môcť vyberať z množstva talentov. Radi medzi sebou uvítame deti a ich rodičov, ktorí majú záujem venovať sa pretekárskej cyklistike. V prípade záujmu sme im k dispozícii na klubovom maile: .

V prípade záujmu sa s predsedníčkou klubu p. Lamiovou môžu stretnúť 17.9. (v stredu) na XC sérii na Furči (www.cykopretekykosice.sk), kde sa môže záujemcom venovať.

Zároveň oznamujeme, že prehľad s výsledkami jednotlivých kategórií a fotogalériu doplníme onedlho.